Na čistote kúpeľne záleží. Používajte TEKNO.CAL

Uprataná a čistá domácnosť patrí k vizitkám každej jednej gazdiny. Nemusí to byť práve jej obľúbená činnosť, avšak k pohodlnému bývaniu je čistota veľmi dôležitá. A práve čistenie kúpeľne nemusí byť pre vás žiadne utrpenie, ak sú používané tie správne čistiace postupy a vhodné prípravky na čistenie sprchovacích kútov, vane, umývadla alebo keramických obkladov a dlažieb.

Čistá a hygienická kúpeľna je základ

Prírodné čistenie kúpeľne

sprchového kútu, či keramických obkladov

Na internete je zverejnených množstvo ženských rád, ako vyčistiť kúpeľňu prírodnou cestou pomocou doma dostupných materiálov. Ide o použitie pomocou citrónov, sódy bikarbóny, octu či niektoré dokonca pomocou sviečky. Často v domácnosti pri čistení kúpeľne je používaná ekologická kombinácia s octom a sódou bikarbónou. Táto kombinácia dokáže povrch kúpeľne nielen dezinfikovať, ale dodáva jej i žiarivý lesk.

Mechanické čistenie kúpeľne

Medzi prírodné metódy čistenia kúpeľne môžeme radiť i čistenie mechanické pomocou parného čističa, ktorý je skvelým pomocníkom na keramické obklady v kúpeľni. Dá sa využiť všestranne aj na iné časti bytu pri jeho upratovaní. Para dokáže rozpustiť mydlo, ničí baktérie a vodný kameň v sprchovacom kúte, či na umývadle. Sprchový kút nie je tak zbytočne vystavený pôsobeniu dostupných agresívnych prípravkov.

Chemické čistenie kúpeľne

sprchového kútu, či keramických obkladov

Medzi prírodné metódy čistenia kúpeľne môžeme radiť i čistenie mechanické pomocou parného čističa, ktorý je skvelým pomocníkom na keramické obklady v kúpeľni. Dá sa využiť všestranne i na iné časti bytu pri jeho upratovaní. Para dokáže rozpustiť mydlo, ničí baktérie a vodný kameň v sprchovacom kúte či na umývadle. Sprchový kút nie je tak vystavený zbytočne pôsobeniu tradičných dostupných agresívnych prípravkov.

Pozor na pleseň

Váš sprchový kút, v ktorom sa kumuluje vlhkosť je vhodným útočiskom pre pleseň a špinu. Čistenie sprchového kútu dá zabrať, nakoľko je potrebné veľmi šetrne ošetriť povrch skla a taktiež odtokové časti, žľab, škáry, povrch obkladov a samotné batérie. Netreba zabúdať, že na každý iný povrch je potrebné použiť iný typ prípravku. Pri odstraňovaní  nečistôt vždy začínajte šetrnejším spôsobom a tradičnými čistiacimi prostriedkami.

V prípade usadeného vodného kameňa na sprchovacích kabínach, odporúčame použiť prípravok Aquatek TEKNO.CAL, ktorý odstráni usedený vodný kameň. Pri čistení skiel v sprchovacej kabíne je vhodné použit prípravok Aquatek REMOV.GEL a sprchový kút bude ako nový.My odporúčame:

Prípravok na čistenie proti vodnému kameňu

33,20 €

Čistiaci prostriedok na sklo

22,40 €